Zacznijmy od początku. Rolowanie przed treningiem, czyli aktywacja mięśni!

Zacznijmy od początku. Rolowanie przed treningiem, czyli aktywacja mięśni!

Opublikowany

Rolowanie przed treningiem to doskonały sposób na aktywizację mięśni i przygotowanie ich do wysiłku fizycznego. Kilkuminutowe rolowanie może z sukcesem zastąpić niektóre elementy rozgrzewki, uwolni powięź i rozgrzeje mięśnie. Dzięki temu trening staje się bardziej efektywny i bezpieczny - automasaż z użyciem wałka do ćwiczeń zmniejsza ryzyko kontuzji i przeciążenia mięśni. Rolką dedykowaną do tego typu aktywności jest rolka GROOVE posiadająca specjalne wypustki.

Co powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz rolkę aktywacyjną? Przede wszystkim jest to wałek dedykowany dla osób, które trenują intensywnie i regularnie oraz mają za sobą pierwsze doświadczenia z rolowaniem. Jeżeli do tej pory nie korzystałeś z rollerów piankowych, zacznij od doboru rolki klasycznej przeznaczonej do rozluźniania mięśni po treningu.

Rolki GROOVE idealnie sprawdzają się do automasażu mięśni dużych, jak dwugłowy i czworogłowy mięsień uda. Wypustki rolki intensywniej stymulują mięsień, docierają głębiej, pobudzają przepływ limfy i krążenie krwi pod skórą. Dzięki temu organizm szybciej usuwa toksyny. Tę funkcję szczególnie docenią Panie, które dzięki regularnemu rolowaniu cieszą się gładszą skórą i widoczną redukcją cellulitu. Należy pamiętać, że wałków z wypustkami nie powinno się używać do rolowania mięśni kręgosłupa oraz pasma biodrowo - piszczelowego.
Rolki GROOVE

Rolki GROOVE

Wałki piankowe z wypustkami występują w dwóch poziomach twardości - STANDARD i PRO. GROOVE STANDARD to wałek o średniej twardości (tak jak klasyczna rolka STANDARD), który posiada wyżłobioną powierzchnię. Występuje w kolorze czarnym. Model ten polecany jest osobom szczególnie aktywnym jako element rozgrzewki przed treningiem. Osoby mniej aktywne mogą wykorzystać rolkę GROOVE w celu uelastycznienia i odżywienia tkanek.

Rolka PRO jest twardsza o 50% dlatego rekomendowana jest przede wszystkim zawodowym sportowcom oraz osobom szczególnie aktywnym, trenującym regularnie. GROOVE PRO występuje w trzech kolorach - niebieskim, pomarańczowym i szarym.

Do rolek przed treningowych należy również rolka FLOW, o średnim poziomie twardości (jak wałek STANDARD). Od rolki GROOVE różni się powierzchnią. Blackroll FLOW posiada zębatą powierzchnię, która pozwala na zmianę intensywności masażu, w zależności od ułożenia powierzchni rolki. Używając jednej strony, możemy uczynić rolowanie intensywniejszym i bardziej komfortowym. Druga strona zapewni nam mocniejszą aktywację mięśni.
BLACKROLL_white_large-57072.jpg

Podsumowując. Co powinieneś wiedzieć przed wybraniem rolki aktywizującej?

  • Służy do przygotowania i rozgrzania mięśni przed treningiem
  • Rekomendowana jest dla osób, które posiadają doświadczenie w rolowaniu
  • Występuje w dwóch poziomach twardości - STANDARD i PRO

Udostępnij

Powiązane artykuły
SMR – czyli autorozulźnianie autopowięziowe. Co to jest?

temu

Współczesny świat fitnessu, sportu i medycyny coraz częściej podkreśla znaczenie powięzi dla jakości naszego ruchu oraz komfortu życia codziennego. To właśnie w tej tkance poszukuje się przyczyn bólu, napięcia mięśniowego czy kontuzji. Regularne rozluźnianie i nawadniani
Czym jest powięź i dlaczego powinniśmy o nią dbać?

temu

Znaczenie powięzi można uznać za bardzo ważne odkrycie współczesnej fizjoterapii i medycyny sportowej. Do niedawna nie doceniano jej roli, dzisiaj często uznaje się powięź za dodatkowy organ czuciowy znajdujący się wewnątrz naszego ciała. To właśnie ona pozwala nam postrzegać i kontrolować ruch naszego ciała.
Rolka idealna! Jak dobrać twardość i powierzchnię?

temu

Rolka idealna – jak ją dobrać?
Witamy w świecie BLACKROLL® - rolki i ich rodzaje.

temu

Rolka, wałek do masażu, foam roller. Te proste przyrządy mają już swoje stałe miejsce w świecie sportu i rehabilitacji. Produkty Blackroll stale zyskują na popularności za sprawą swojej skuteczności oraz prostoty i bezpieczeństwa użytkowania. Są lekkie, nie wchłaniają wody ani potu, łatwo się czyszczą. Wykonane z wytrzymałej pianki nie tracą swojej twardości i nie odkształcają się. Są w pełni ekologiczne i hipoalergiczne, a odporność na wysokie temperatury pozwala na rolowanie się nawet podczas pobytu w saunie.

Wykłady otwrte BLACKROLL® POLSKA na Targach FIWE!

Autorski cykl wykładów otwartych przygotowany przez Master Trenerów  BLACKROLL® POLSKA kondensujący wiedzę opartą na najnowszych badaniach na  temat powięzi, współczesnych metodach terapii oraz formach  prozdrowotnego treningu, przygotowany z myślą o różnorodnych  zainteresowaniach i profilu pracy uczestników tragów FIWE.