Rolka idealna – jak ją dobrać?

Rolka idealna – jak ją dobrać?

Opublikowany

Wybór odpowiedniej rolki przekłada się na skuteczność jej działania. Wałki fitness marki Blackroll różnią się nie tylko kształtem, ale przede wszystkim twardością. Są wykonane z trwałej i wytrzymałej pianki, która nie odkształca się, nie traci twardości, nie chłonie potu ani wilgoci.

Dlaczego twardość rolki jest taka ważna? Foam roller dobieramy pod kątem swojego napięcia mięśniowego - im większe napięcie, tym miększa powinna być rolka. Masaż rolkami stanowi substytut masażu sportowego więc zawsze będziemy odczuwali lekki ból, jednak powinien to być ból na granicy wytrzymałości (poziom między 7 a 8 na 10 stopniowej skali).

Podstawowy podział rolek opiera się na rodzaju powierzchni, a co za tym idzie, na ich przeznaczeniu. Klasyczne wałki mają gładką powierzchnię i służą do regeneracji i rozluźniania mięśni po treningu. Z kolei wałki GROOVE posiadają wypustki służące do aktywacji mięśni przed treningiem i przygotowania ich do wysiłku fizycznego. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z Blackroll powinny zacząć od rolek klasycznych. Pod względem twardości dzielimy je na MED, STANDARD oraz PRO. Pełną ofertę rolek klasycznych do automasażu po treningu znajdziesz tutaj:

BLACKROLL® rolki po treningu i do terapii

Szeroki wybór rolek do regeneracji i rozluźniania mięśniowo-powięziowego, zarówno po treningu jak i w celach terapeutycznych. Sprawdź dostępne modele!

BLACKROLL_by_SebastianSchoeffel-58401.jpgBLACKROLL_by_SebastianSchoeffel-58364.jpg
Blackroll MED to wałki dedykowane dla osób z dużym napięciem mięśniowym i niskim progiem bólu. Rozpoznamy je po kolorze - są białe z drobnymi kropeczkami w kolorze zielonym bądź różowym. Wałki MED są najmiększe (o 20% miększe niż rolka STANDARD), przez co delikatnie uginają się pod naciskiem palców. Ten przyrząd polecamy osobom, które nie mają doświadczenia z rolowaniem. Docenią ją szczególnie kobiety w ciąży i po porodzie, osoby starsze i po kontuzji. Z rolek MED mogą z powodzeniem korzystać również dzieci.
Blackroll MED<br>

Blackroll MED

Wałki STANDARD występują w kolorze czarnym, często mają również kolorowe nakrapianie. To doskonały pierwszy wybór dla osób w pełni zdrowych i aktywnych. Rolka ta minimalnie ugina się pod naciskiem palców przez co jest idealnym urządzeniem do masażu pleców. Przy jej użyciu z powodzeniem rozluźnimy duże partie mięśni.
Blackroll Standard<br>

Blackroll Standard

Blackroll PRO jest najtwardszą rolką, aż o 50% twardszą od rolki STANDARD. Poziom jej twardości sprawia, że nie poddaje się naciskowi. Jest to przyrząd dedykowany osobom z niskim napięciem mięśniowym oraz tym, które rolują się już od dłuższego czasu. Rolka PRO występuje w jednolitej kolorystyce - szarej i pomarańczowej. Ten wałek powinni wybrać zawodowi sportowcy i osoby bardzo aktywne fizycznie, regularnie uprawiające sport.
Blackroll PRO<br>

Blackroll PRO

Rolki typu GROOVE występują w dwóch wariantach twardości - STANDARD i PRO. Tutaj znajdziesz ofertę rolek do wykorzystania przed treningiem:

BLACKROLL® rolki przed treningiem

Rolki przeznaczone do aktywacji i przygotowania mięśni do dużego wysiłku fizycznego. Sprawdź, jak przygotować swoje mięśnie do treningu, by uniknąć kontuzji i zakwasów!

Dla osób, które po raz pierwszy sięgają po roller do automasażu polecamy klasyczne rolki potreningowe, które z powodzeniem zastąpią stretching, a regularnie używane mogą przynieść dużo lepsze efekty. Warto uzupełnić swoją terapię o rolowanie przyrządami dedykowanymi do masażu wybranych grup mięśni, które zapewnią lepsze dotarcie do źródła bólu. Rolki MINI z powodzeniem wykorzystamy do rolowania stóp, ścięgna Achillesa, łydki, przedramion czy obręczy barkowej. Ten model docenią osoby mające uczucie napiętych i zmęczonych łydek, szczególnie kobiety chodzące w butach na obcasach. Blackroll BALL to piłki o średnicy 8 i 12 cm, do ucisku i automasażu wybranych partii ciała. Stanowią doskonałe uzupełnienie terapii na klasycznej rolce, są o 30% twardsze niż rolka typu STANDARD. Ich kształt i rozmiar zapewniają precyzyjne dotarcie do źródła napięcia. Z kolei osoby cierpiące na napięcie mięśni kręgosłupa powinny sięgnąć po DUOBALL czyli podwójną piłkę o średnicy 8 lub 12 cm. Ten roller rekomendowany jest dla osób z dyskopatią, migrenowymi bólami głowy, garbiących się. Mniejszy DUOBALL pomaga rozluźnić mięśnie karku oraz odcinka piersiowego kręgosłupa, ten rozmiar dedykowany jest kobietom. Po DUOBALLA o średnicy 12 cm powinni sięgnąć mężczyźni oraz kobiety posiadające rozbudowane plecy.
BLACKROLL_white_small-57103.jpgBRDBBK-08C-12C_small_2.jpgBRBB-08C-12C-BK-OR-PK-RD_small_seitlich_1.jpg
Podsumowując - wybierając odpowiednią dla siebie rolkę, określ najpierw swoje napięcie mięśniowe oraz jakiego rodzaju terapii potrzebujesz. Zastanów się czy wałek będziesz wykorzystywać wyłącznie do relaksu czy do rozluźniania mięśni po treningu, a może jesteś już gotowy, aby włączyć do swoich treningów rolki do aktywizacji mięśni? Czy potrzebujesz przyrządu do rozluźnienia dużych partii mięśniowych czy może chcesz się skupić na precyzyjnym dotarciu do określonego miejsca, w którym występuje ból? Pamiętaj, że tylko oryginalny, dobrze dobrany Blackroll zapewni Ci optymalny poziom regeneracji.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Witamy w świecie BLACKROLL® - rolki i ich rodzaje.

temu

Rolka, wałek do masażu, foam roller. Te proste przyrządy mają już swoje stałe miejsce w świecie sportu i rehabilitacji. Produkty Blackroll stale zyskują na popularności za sprawą swojej skuteczności oraz prostoty i bezpieczeństwa użytkowania. Są lekkie, nie wchłaniają wody ani potu, łatwo się czyszczą. Wykonane z wytrzymałej pianki nie tracą swojej twardości i nie odkształcają się. Są w pełni ekologiczne i hipoalergiczne, a odporność na wysokie temperatury pozwala na rolowanie się nawet podczas pobytu w saunie.
Rolka BLACKROLL® przyjacielem każdej kobiety!

temu

Roller do masażu to obowiązkowy przyrząd, który każda trenująca kobieta powinna mieć na swoim wyposażeniu. Rollowanie to obowiązkowy element każdego treningu, dzięki niemu dbasz o prawidłowe funkcjonowanie swojego ciała, o dobrą kondycję. Regeneracja po treningu z użyciem wałka do masażu pozwala zapobiegać kontuzjom powstałym wskutek zmęczenia czy przetrenowania.
Zacznijmy od początku. Rolowanie przed treningiem, czyli aktywacja mięśni!

temu

Rolowanie przed treningiem to doskonały sposób na aktywizację mięśni i przygotowanie ich do wysiłku fizycznego. Kilkuminutowe rolowanie może z sukcesem zastąpić niektóre elementy rozgrzewki, uwolni powięź i rozgrzeje mięśnie. Dzięki temu trening staje się bardziej efektywny i bezpieczny - automasaż z użyciem wałka do ćwiczeń zmniejsza ryzyko kontuzji i przeciążenia mięśni. Rolką dedykowaną do tego typu aktywności jest rolka GROOVE posiadająca specjalne wypustki.
BLACKROLL® Twister

temu

BLACKROLL® Twister to półkolisty model BLACKROLL® o wyjątkowej kolczystej powierzchnia i ergonomicznym, wyciętym kształcicie, które umożliwiają precyzyjną i szczegółową stymulację wybranych partii ciała. Możliwy do profesjonalnego terapeutycznego wykorzystania w gabineci

Rolka BLACKROLL® przyjacielem każdej kobiety!

Roller do masażu to obowiązkowy przyrząd, który każda trenująca kobieta powinna mieć na swoim wyposażeniu. Rollowanie to obowiązkowy element każdego treningu, dzięki niemu dbasz o prawidłowe funkcjonowanie swojego ciała, o dobrą kondycję. Regeneracja po treningu z użyciem wałka do masażu pozwala zapobiegać kontuzjom powstałym wskutek zmęczenia czy przetrenowania.